Minimalistlikud jõulud meie kodus

Minimalistlikud jõulud meie kodus

Hei,

See postitus on üdini Triinu pärusmaa 🙂

Esimest korda elus tunnen ma elevust jõulude ja kodu kaunistamise osas. Küllap sellepärast, et esimest korda elus on meil ka PÄRIS OMA KODU.

Kui ma Viljandimaalt kodust lahkusin, siis mõneks aastaks olid jõulud minu jaoks ka justkui  “lahkunud”. Elades erinevates üürikorterites (Lasnamäel, Mustamäel, Kristiines ja Peetris) polnud kunagi päris oma kodu tunnet ja üürikorteri kaunistamisega vaeva ei näinud, sest sellel lihtsalt ei olnud mõtet ja kogu jõulude konseptsioon ning selle juurde kuuluv ostuhullus, tundus minu jaoks samuti seosetu, ebameeldiv ja üleliigne.

Aastad muudavad inimesi ja pühad saavad vanusega hoopis teise tähenduse. Aega jääb koguaeg justkui vähemaks ja võimalusi oma lähedasi kiire elutempo juures külastada samuti. Seega muutuvad sellised pühad eriti tähtsaks ja tekib soov neid kuidagi endale lähemale tuua ja õiget meeleolu ka kodus luua.

Meie kodu, nagu te kõik juba teate, on oma olemuselt hästi lihtne ja minimalistlik ning selle loomisel lähtusime ka alati põhimõttest ” vähem on parem “. Hindame väga puhtust, valgust ja avarust ning seega ei kavatse me oma kodu ka jõulude ajal kulla ja karraga üle uputada. Õigupoolest on igasugused värvilised ja vilkuvad tuled ning suured sädelevad asjad meile lausa vastukarva ja ajavad silme eest virvendama. Saab ka teisiti!

Sukeldusin ühel vabal päeval, peale hommikust trenni, Pinteresti maailma ja sain täieliku inspiratsiooni valangu ning kukkusin meisterdama. Siit siis mõned vahvad ja soodsad DIY projektid, mis sel aastal meie kodu ehivad:

 • Valmistasin tavalisest A4 paberist terve hunniku erinevaid lumehelbeid (mustrid, võimalused ja samm-sammu haaval kirjeldused googeldades olemas). Kinnitasin lumehelbed kleeplindi abil niidi külge . Liimisin ettevaatlikult vähese koguse kuuma liimiga lakke kaks 1m pikkust naturaalset köit (Bauhofist 0.40€ / m), kinnitades nad 4-5 koha pealt  ja sidusin niidid ükshaaval köie külge. Lumehelbed loovad ruumis mõnusa meeleolu ja lisaks sellele moodustavad nad erinevas valguses hõljudes seinale väga ägedaid ja effektseid varje.

j6ulud-5

j6ulud-7

j6ulud-15

 • Pulmade eel sai korjatud ühel suvel Kauksi äärest palju käbisid, mida me lõpuks ei kasutanudki, aga hoidsime igaks juhuks alles. Talvisel ajal on need erinevate anumate sees koos küünaldega eriti vahvad. Klaasist anuma sain Hortesest – oli üpris kallis (ca 8-9€), aga ainus, mis mulle meeldis. 1.90€ eest ostsin sealt ka kunstlume sprei, millega käbid üle lasin ja koos küünlaga anumasse sättisin. Ja miks mitte kaunistada kingipakid värviliste lehvide asemel hoopis armsate käbidega?!

j6ulud-14

j6ulud-18

 • Igal aastal on meil Taneliga “kuuse saaga”. Kunagi ei suuda otsustada, kas ostame omale kunstkuuse või päris kuuse. Oleme alati üldiselt päris kuuse meelt. Kuuse otsimine, koju tassimine, okaste koristamine, hoolikas kastmine ja lõhn – need lihtsalt käivad jõulude juurde. Kuna meil on kodus üsna vähe ruumi hoiustamiseks  (tegelikult pole üldse, sest korteri juurde kuuluvat panipaika meil pole ja kapid on juba üsna täis), siis uusi “asju” me endale juurde muretseda ei taha ja tegelikult tahaks üldse vähem asjadest sõltuda, seetõttu pole me ka omale kunstkuuske soetanud. Sel aastal on meil plaanis jõulude ajal palju mööda Eestit ringi liikuda ja pole mõtet suurt ja uhket kuuske endale osta, sest kui ca nädal kodust ära oled, siis tagasitulles kuusest suurt midagi tõenäoliselt alles pole. Lähenesime asjale väga minimalistlikult ja ostsime omale Hortesest pisikese potikuuse (maksis veidi alla 3€), lisasime sellele armsa korvi ümber ja voilaa!

j6ulud-8

j6ulud-11
j6ulud-12

 • Kuuse ehtisime lumivalgete minimalistlike jõulukuulidega (Bauhof), millest paari disainisin natuke oma käe järgi, ise meisterdatud savist ehetega ja puidust lumehelvestega (Zara Home). Seinale kinnitasime pirntuled, mida tegelikult plaanisime kasutada oma kevadise terrassiprojekti tarbeks, aga tore, et nad juba praegu kasutust leiavad. Tellisin need Aliexpressist 13.33€ eest ja kohal olid nad ca 10 päevaga. Olen meie armsa kuusega ülimalt rahul!

j6ulud-3

j6ulud-4

Magamistuba kaunistavad meil küünlad, laternad ja jõuluteemalised graafilised pildid seinal. Lisaks on meil ka magamistoas üks minimalistlik skandinaavia stiilis “jõulupuu” koos lihtsate kuldsete ja hõbedaste jõulukuulidega 🙂

j6ulud-17

Kodu ehtimine on sel aastal olnud ülimalt vahva ning ma olen südamest nautinud iga oma pisikest projekti. Nüüd tuleb varsti tuppa lisada ka kohustlik piparkoogi lõhn ja võibki õhtuti kodus diivanil kerra tõmmata ja abikaasaga glögi mekkida.

Ilusat esimest advendi ja hoidke teineteist!

#triinujatanel

 6 thoughts on “Minimalistlikud jõulud meie kodus”

  • Tere, Karina
   Kasutan pildistamisel Nikon 750D täiskaadrit ja seal ees vaheldumisi 20mm või 50mm fix objektiivi 🙂
   Tervitades,
   Tanel

 • Esiteks tahan kirjutada, et olete super vahva paar. Nii ettevõtlikud ja armsad 🙂 Teiseks tahan küsida kuidas Te nüüd peale saadet koduga rahul olete? Kas need Kasekodu korterid on tõesti nii pisikesed kui plaanidelt tunduvad? Kas see väiksus häirib ka? Vabandust kui liiga uuriv, otsime ise perega ka praegu uusaarendusse korterit ja isegi kolmetoalised on mega väikesed. Ainukesed normaalsed on neljatoalised ja nende hind on kõike muud kui normaalne 🙁
  Teile aga ilusat jõuluaega ja oh ma ei oskagi midagi soovida, Teil tundub kõik juba olevat 🙂 Palju armastust!!!

  • Tere, Maria!
   Aitäh, ilusate sõnade eest 🙂
   Meie oleme oma koduga väga rahul, küllap suures osas loeb ikkagi see, et on hingega ja isetehtud ning selle kõrval kõik muu ei omagi nii suurt tähtust.
   Korter on üsna pisike küll aga meile (kaheksi koos Bellaga) hetkel täiesti paras ja meil üsna nutikalt panipaigad lahendatud, see aitab kõvasti.
   Tõsi, kui pisiperet plaanima hakkame siis tuleb ikka avaramasse kohta kolida. Kasekodu on ise muidugi väga mõnus, noored pered ja noored inimesed (enamasti kõik Eestlased).
   Vahvad naabrid, ilus asukoht männimetsa lähedal ja kõik toimib ning oleme rahul 🙂
   Aitäh, ilusat jõuluaega Teilegi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *