DIY projekt – voodikarussell

DIY projekt – voodikarussell

Hei,

Beebi peatse tulekuga on kodus toimetamist ja ümber korraldamist päris palju ja puhkus lendab linnutiivul. Meie pisikesse magamistuppa on valmimas beebinurk, millest saate lugeda siis, kui kõik detailid on omale kohale saanud. Praegu aga lähemalt ühest pisikesest projektist, mis seda nurgakest kaunistama hakkab.

Mina, Triinu, pole siin suurest elevusest paar ööd koguni magadagi saanud, sest pea on ideid täis ja näpud kihelevad meisterdama. Beebi teeb muidugi ka õhtuti kõhus korralikku võimlemist ja see aitab nobedatele näppudele kaasa. Naerame, et tulevane jalgpallur on sündimas, kui ta oma jalakest kõhust välja lükkab ja Tanel selle siis tasakesi tagasi surub 🙂

Mul tuli idee meisterdada beebivoodi kohale karussell. Osati sellepärast, et ma ei suutnud kuskilt endale meeldivat leida – kõik maru värvilised ja pirakad ning üsna kallid ja kohe üldse mitte meie maitse järgi. Googeldage ise “voodikarussell” ja saate aru küll, mis ma mõtlen. Teisalt sellepärast, et minu arust on see nii vahva asi ja samaaegselt äärmiselt kihvt kujunduselement. Jah, võib-olla me oleks pika otsimise peale kuskilt miskit sarnast leidnud, aga kindlasti üsna kalli raha eest ja kuna mul on niikuinii aktiivne “pesapunumise faas” (mulle meeldib inglise keelne sõna nesting selle väljendamiseks eriti), siis miks mitte ise teha täpselt selline, mis meile meeldib. Inspiratsiooni sain veidi Pinterestist ja Etsyst.

Tahtsin kindlasti rippuvad detailid teha vildist ja suundusin poodi. Kangadžunglis oli -60% allahindlus ja mul õnnestus oma vildijupikesed eriti hea hinnaga saada (muidu on vilt päris kallis materjal, ca 12-18€/m). Kokku läks see maksma 6.54€, sh siis 0,5m valget vilti ja 5 eri värvi jupikest.

Mõni nädal varem Viljandis shopates õnnestus mul valge metallist rõngas soetada ühest pisikesest käsitööpoest 1.45€ eest ja kuna lõnga/niiti/vatiini jms mul kodus leidub, siis rohkem see karusellike midagi maksma ei läinudki – kokku 7.99€ 🙂

Joonistasin papile endale meelepärased detailid (tähed, pilved, kuu ja lennukid) ning lõikasin šabloonid välja, mille abil omakorda said vildist detailid välja lõigatud. Õigupoolest võib ju teha mida iganes – loomad, taimed, puuviljad, majakesed jne. Meil on aga hetkel mingi tohutu tähtede vaimustus, seega ei tekkinud isegi küsimust mida teha. Samuti sobivad need tähekesed kokku juba välja valitud voodipesu, tekikese ja beebipesaga, mida ka varsti lähemalt näitame.

Detaile eraldi ääristada polnud tarvis, sest vilt ei hargne, seega vähendab see oluliselt töömahtu. Nõelusin servad hästi lihtsalt kokku ning täitsin need vatiiniga. Visuaalselt tekitas see lihtsakoeline õmblus omaette veel väga ägeda rustikaalse mulje, mis mulle väga meeldib!

Rõngale heegeldasin külge rea kinnissilmuseid ja nendest omakorda heegeldasin üles ketid, mille abil siis karusellikest kinnitada. Niidi abil kinnitasid kõik detailid rõngakese külge ja voilaa! valmis ta oligi.
Mulle see nii väga meeldib ja endalgi on rahustav voodist neid hõljuvaid pilvekesi/tähekesi vaadata.

Varsti-varsti on nurgake valmis ja saate näha, kuidas see karussell kõigi muude asjadega kokku sobib. Kuidas mahutame beebinurga võimalikult nutikalt meie pisikesse magamistuppa? Kas suudame jääda endiselt oma minimalistliku  skandinaavia stiili juurde ning kuhu mahutada KÕIK meie asjad? Sel teemal varsti juba pikemalt seniks aga mõnusat päikselist suve!

#triinujatanel2 thoughts on “DIY projekt – voodikarussell”

  • Tere. Mul endal sarnane asi teoksil, aga ei suuda välja mõelda, mille otsa see riputada? Kas panite kuidagi lakke või on teil mingi muu hea lahendus?

    • Hei,
      Meil vedas voodi asukohaga, mis on otsapidi stange all, ehk saime karusselli kinnitada stange külge.
      Lakke kinnitamine on kindlasti keeruline ja tõenäoliselt vajab mingisugust lisakonksu. Edu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *