DIY projekt – mängukaar

DIY projekt – mängukaar

Hei,

Aaron on 3,5 kuune ja juba mõnda aega tagasi tekkis tal huvi oma käte vastu 🙂

Lamamistoolis hakkas ta mänguasju katsuma (või vähemalt püüdis neid sihtida) ja haaras tihti ka neist kinni ning see pakkus talle palju rõõmu. Seega oli aeg talle mängukaar meisterdada. Inspiratsiooni saime tegelikult juba enne Tema sündi Pinterestist ja kuna novembri lõpus issi puhkas, kasutasime selle aja kohe ära ja tegime mängukaare valmis.

Issi on alati väga põhjalik ja visandab enne tegutsemist kõik asjad paberile (tal tuleb see muidugi kadestamisväärselt hästi alati välja ka):

Mida meil siis tarvis oli ja kui palju need maksma läksid?

  • Höövelliist 21.5 x 48 x 2700mm 2€
  • Ümarliist diameetriga 28mm, pikkus 2400mm (pikk jupp jäi alles) 8.70€
  • Naabrilt laenatud trell 🙂
  • Seotasime ka puidupuuride komplekti, peitelpeaga puidupuuri 30mm ning Fiskarsi käsisae, mida kodus nagu nii läheb vaja, seega seda summat siia ei arvesta
  • Kodus olemas olnud asjad – valge värv ja pintsel, takupael, liivapaber ja mõned kruvid
  • Hiinast tellitud vidinad 16,62€ (neid jäi päris palju üle ja eks me kasutame neid muude projektide juures)

Oleme erinevates veebikauplustes näinud säärast asja müügil hindadega alates 60€, seega kes vähegi viitsib, siis ise teha on palju mõistlikum. Ja ka isetegemise rõõm on ju suur rõõm 🙂

Mina, meistrimees Tanel, arvestasin esialgu, et mängukaar tuleb kõrgusega 500mm, kuid peenhäälestama ei hakanud ning kõiki pikkuseid ja nurki välja ei arvutanud.

Esialgu  lihtsalt lõikasin liistu 4ks võrdseks jupiks ning silma järgi puurisin ümara augu ühte otsa. Mõlema mängukaare tugijalgade paari puhul tuli ühel liistul auk läbi puurida ja teisel poole peale, et ümarliist nö peitu jääks. See omakorda tegi ka kinnitamise lihtsamaks – keerasin külje pealt kruvi ümarliistu sisse ning sisemise tugijala fikseerimiseks keerasin ümarliistu sisse ühe väikse “stopperkruvi”.

Sealt edasi tuli ka fikseerida see kaugus, kui laiali harali jalad lähevad. Selle tarbeks kasutasimegi takupaela. Alguses plaanisin ka põrandale toetuvad jalad õige nurga alla lõigata, aga kuna tegin kaare esialgu madalama ning hiljem saame ju seda kõrgemaks tõsta, siis oleks ka nurk kohe muutunud. Seega lihtsuse mõttes jätsin need nii nagu olid.

Jalad võõpasin üle valge värviga (kaks kihti) ning voilaa! valmis ta oligi. Triinu meisterdas erinevad kulinad ning mina mässisin pildistamiste tarbeks ostetud mikro jõulutuled raamistiku ümber ja mängimine võiski alata. Nii tuled kui ka rippuvad mänguasjad meeldivad talle väga. Seega võib projekti edukaks lugeda, et läks asja ette 🙂


#triinujatanelLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *