Värsked lapsevanemad & jõulukaunistused

Värsked lapsevanemad & jõulukaunistused

Hei,

Eelmisel aastal olin jõulude eel kohe eriti usin ja meisterdasin igasugu kaunistusi ning tegin erinevaid DIY projekte. Sel aastal alles mõnda aega tagasi kahtlesin, et kas üldse kuuse tuppa toome/saame. Tegelikult, kui ei oleks saanud, poleks ka hullu olnud, sest praegu läheb kogu tähelepanu, aeg ja energia ühe väikese inimese peale ja ausalt öeldes mujale seda praegu kulutada ei tahagi.

Aga jõulumeeleolu ju ikka kuidagi tuppa tahaks, seda enam, et see aasta on ju meie esimesed jõulud päris perena. Lähenesime asjale äärmiselt lihtsalt (loe: laisalt; isegi ei häbene praegu) ja kaunistasime oma kodu kunstkuuse ja paari muu kunstasjakesega. Ma pole kunagi kunstlillede ja muu säärase austaja olnud, “ikka päris ja ehe peab olema”, aga olgem ausad, kui hästi otsida ja noh, ka päris hästi maksta, võib üsna eheda ja ilusa asja saada. Lisaks saab selle siis ju iga aasta vajadusel uuesti kasutusele võtta.

Seadsime sammud Hortesesse ja soetasime ühe äärmiselt ägeda oksa marjadega (12.90€), mida ma juba ammu tegelikult oma valge seina taustale igatsesin ning selle kõrvale ka ühe üsna tõetruu kuuseoksa (4.50€). Õuest korjasin lisaks ühed oksad veel ning saigi meie ägeda öökullivaasi sisse üks vahva kompositsioon meisterdatud, mis koheselt tõi tuppa natukene talvist meeleolu.

Küünlaid on meie kodus hästi palju ja see aasta saime vaasi kõrvale lisada suure punase küünla (Home4you), mille sain eelmisel aastal jõulukingiks.

Kuusega läksime see aasta ka lihtsama vastupanu teed ja otsustasime kunstkuuse kasuks. Eelmise aasta potikuusk oli nii vahva, aga see aasta oli tahtmine midagi natukene suuremat saada ja hoiduda endale lisatöö tekitamisest (kastmisest ja okaste koristamisest).

Kuuskesid on palju ja väga erinevas hinnaklassis. Ilusad kunstkuused kipuvad aga üsna kallid olema, hinnad on kõvasti üle 100€ ja nii palju kulutada ei raatsinud. Samuti ei saanud midagi väga hiiglaslikku valida, sest kodu on meil ju pisike. Leidsime Hortesest alloleva isendi soodushinnaga 32.70€ (üllatuslikult tihe ja ilus ning kõrgust on tal 120cm). Ehitud sai kuuseke aastate jooksul kogunenud ehetega.

Lisaks tahtsin diivanilauale kindlasti ka ühte pisikest pärga ja leidsin sellegi Hortesest (7.10€) ning näeb samuti täitsa ehe välja. Olen rahul, et see aasta sai kõik nii lihtsalt ja kiirelt kaunistatud ning läbi selle ka jõultunde kiirelt põue. Õuest on veel valge kohev lumi puudu 🙂 .

2017 aasta jõulud on meie jaoks eriti erilised ning aeg oma pere ja lähedastega on saanud täiesti uue tähenduse, seega ei taha seda hetkel mitte millegi muu peale kulutada, kui ainult oma armsate inimeste peale.

Rahulikke pühi teile kõigile!

Triinu

#triinujatanel

 

 

 

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *