4 kuu vanune

4 kuu vanune

EMME

Täpselt aasta tagasi tegin ma rasedustesti (päevad olid ainult 3 päeva hiljaks jäänud). Test oli positiivne, aga ma juba teadsin seda, tunne oli teistsugune. Aaron oli väga planeeritud ja oodatud ning 9 kuu pärast sai meist pere. 3,5- liikmeline pere (Bella ka).

Täna, 4. jaanuaril, neljapäeval, saab Aaron juba 4 kuuseks. Mõtlen tihti, et kuhu Tal ometi selle kasvamisega nii kiire on ja kuidas ometi see aeg nii kiiresti läheb?

Aaroni neljandal elukuul õnnestus meil mõlemal haigeks jääda (usk, et rinnapiim tagab immuunsuse, ei pidanud paika). Kuidas ometigi ravida nii pisikest beebit ja iseennast samal ajal, kui Teda on tarvis imetada? Paras katsumus ja õppetund omaette. Lisaks pani perearst meile õuekeelu ja seda kuuldes valdas mind sisemine PAANIKA. Mida ma nüüd siis teen? Kuidas ma ta magama saan? Ta ju ei maga päevasel ajal toas … “Minu haige pisike ja nüüd ma ajan ta veel nutma ka”, süda tahtis ainuüksi sellest mõttest juba lõhkeda. Ei jäänud muud üle kui üritada …

And here comes tõeline jõulumaagia – Aaron uinus kõik uned toas mu süles ca 2-7 minutiga ja seda ilma hüsteerilise nututa (proovisin ka lihtsalt voodis teda ise uinuma saada, aga see veel ei toimi). Alguses jäi ta magama ainult tissi otsa ja hiljem proovisin ka lutiga ning see samuti toimis. HOW IS THAT EVEN POSSIBLE? Mis veelgi maagilisem – ööunedesse ei tulnud Teda ka enam kõndides kussutada ja karjumist taluda, tema jääb nüüd iga õhtu magama ca 22 ajal ja enamasti ilma nututa (vahel ikka erandeid on). Tundsin ennast võitjana, ometigi kord õnnestub mul oma laps toas magama panna, olen isegi täitsa OK ema. Uskumatu, aga läkski päeva pealt üle.

Nagu lastel ikka kombeks, on nad täis üllatusi ja niipea, kui sa jõuad uue rutiiniga harjuda, keeravad nad selle pea peale. Welcome, hambad ja sellega kaasnev rahutus, seega meie tubased lõunauned said taaskord otsa ja küllap Ta sai lihtsalt haigusest terveks ja protestienergiat tuli ka juurde. AGA õhtuti uinub ta ikka rahus ja tegelikult miskit muud me enam soovida ei oskagi ja oleme siiralt tänulikud!

Muidu ma ikka iga päev vaatan Teda ja olen nii uhke, et ta minu laps on. Temas on nii palju rõõmu ja naeru ja kui kiiresti ta kasvab … kuidas ta asju haarab  ja need nüüd konkreetselt suudab suhu sihtida, kuidas ta pehmelt oma pisikeste kätega mu nägu katsub, kuidas ta naerab ja jutustab (laliseb) ja enam üldse selili ei püsi – imeline olend.

Lisaks pole Ta emmest ikka iseloomult sugugi erinev, oleks võinud siis natukenegi rohkem ississe olla, aga ei. Ta annab väga valjuhäälselt teada, mis Talle sobib või ei sobi, aga noh, mida muud ma ikka oma lapselt ootan, kui ise olen samasugune.

Aaroni esimene kohtumine jõulutaadiga.

ISSI

Kas te olete kuulnud neist beebidest, kes jäävad ööunne ca 8 paiku, päeval magavad ka väga hästi ehk lapsevanematel on üpris mõistlikult aega enda jaoks? Ma olen, kuid meie laps küll selline ei ole. Meil tutvusringkonnas on neid ja ma ei ole kade inimene, aga nende peale olen vägagi kade 🙂 .

Olen nüüd pühade paiku jälle kodus kahenädalasel puhkusel ning väga selgelt on näha, et vanema, eelkõige siis emme, elukvaliteet on otseselt seotud lapse unega. Triinu juba mainis, et kuskil detsembri keskel Aaron jääb tudule ilma suurema kisata ning minu funktsioon õhtuti on olematu. Isegi kasutu tunne on. Aga hammaste tulekuga on kõik need magamised päeval pigem lühikesed ja rahutud. Olin puhkuse ajaks plaaninud piltide töötlemist, enda 2018. aasta plaanide kirja panemise, kulutuste tabeli ümertegemise jne, seda kõike siis kui laps magab, aga lihtsalt ei teki seda võimalust, et maha istuda ja süveneda. Mul on pooleli ka Jezz Bezose biograafia ning järjehoidja on juba pea kaks kuud olnud lk 80 peal. Tõmbasingi just audiobook‘e, sest A’ga jalutades või autoga kommuutides on aega kuulata küll. Tore lahendus murele!

Olen asjalik siis, kui Triinu lapsega magama läheb ning ca 10 kuni 1 vahel omi asju toimetanud. Praegugi on kohe südaöö.

Aaroni esimene El Clasico!

Kunagi olen siit-sealt kuulnud ka ütlusi, et “mis naisel viga, istub päevad otsa kodus!”. Tegelikkus on ju hoopiski teine paraku. Kui laps oleks sama talendikas magamises kui issigi, siis vast oleks jah rohkem aega enda jaoks. Aga siiski on temaga väga tore koos kodus olla, ta ju areneb mühinal – alles ta oli väike konnapoeg, nüüd juba suure lapse näoga neljakuune marakratt, kes ei suuda ära oodata seda päeva, mil ta jalad alla saab ning vehkat teha saab. Should be fun! Nüüdseks on tema kommunikeerimise arsenal peale karjumise ka tuntavalt täienenud – ta oskab öelda “äegheeee”, “khuuuu”, kriiksatab (ma ei tea, kas selline sõna eksisteerib; nagu natuke kiljub, aga kriiksuva häälega); enamus tema grimasse on samuti väga muhedad ja lahedad, isegi tema mossis suunurgad allapoole ilme pakub meile nii palju rõõmu Triinuga 🙂 .

Ja hambad. Oi hambad! Midagi veel näha ei ole, aga on kindel, et varsti mõni pistab pea välja. Mulle on räägitud küll, et hammaste tulek on peale gaasivalude järgmine lapse “valu/häda”, aga ega ei osanud ette kujutada, et see närimisvajadus niiiii suur on. Kui talle oma lelu ei sobinud, siis meile tundus väga loogiline mingi instinkti põhjal oma sõrmenukk talle suhu pista  (seda ka just soovitataksegi) ning see, et ta seda purema hakkab nagu nädal aega söömata olnud rottweiler, kes leidis närimata kondi, vot see oli küll üllatav. Ja ta saab nii vihaseks ka! Põnev aeg, pole midagi öelda.

Paar random seika/ideed lõpetuseks:

 • Üks õhtu, koos poisiga kaua üleval olles (mitte vabatahlikult), läks peas pirn põlema – kui teha reality show värskete lapsevanemate elust, siis selle pealkiri võiks olla “Öökull ja kaks zombie‘t”. Geddit?
 • Eelmine nädal tegime vanni (teeme ikka tihti, mitte korra nädalas :D), mis talle jõledalt meeldib ja ta käte-jalgadega vehib nii, et terve vannituba ja meie märjad, kuid järksu ta korra seisatas ning muutus mõtlikuks. Sellele siis järgnes väga summutatud puuks ning mullid tõusid pinnale. Siin kirjutades ei tundu see nii koomilisena, aga see moment ise oli priceless. Eks neid kohatuid puuksumomente ole iga päev.
 • Aaron sai enne jõule aasta viimases trennis oma esimese diplomi!

Viienda kuuni!

#triinujatanel2 thoughts on “4 kuu vanune”

  • Oo jaa. Gaasirohu andmise lõpetasime ära siis kui ta vist umbes 2,5-3 kuu vanune oli.
   Nägin, et kõik puuksud ja krooksud tulevad ise välja ja proovisin siis mitte anda ja kõik toimis niisamagi.

   T.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *