Tükike meie uuest elutoast

Tükike meie uuest elutoast

Hei,

Maale elama asudes tuli natuke remonti teha, et meile loovutatud ülemise korruse kaks tuba enda jaoks võimalikult koduseks ja hubaseks muuta. Üks tubadest (meie praegune magamistuba) oli Triinu noorema venna tarbeks hiljuti korda kõpitsetud ja seda me muutma ei hakanud, lisasime ainult enda ja A-mani voodi ning sättisime nipet-näpet oma käe järgi.

Praeguses elutoas aga oli natukene rohkem tegemist ja seda tahamegi tükk-tüki haaval jagada. 10 aastat tagasi oli see Triinu tuba, mis nüüd juba vajas korda tegemist ja pruunid/oranzid toonid kohe üldse enam ei sümpatiseerinud.

Kolmelt seinalt sai tapeet maha võetud ja kaks neist valgeks krohvitud (kuna muu elamine on ka nii tehtud) ning üks sein siis julgeks sinakas/roheliseks võõbatud. Meie halli ja valge armastuse kõrval eneselegi üllatuseks julge valik, aga me oleme sellega ülirahul ja kuna magamistuba on ka sinakates toonides, siis nad sobivad omavahel väga hästi kokku.

Tuba enne, de-tapetseerimine juba käis.
Tuba pärast.

Värviga, nagu meil värvidega ikka, on omaette lugu 😀 . Triinu saatis Taneli üksi värvi ostma ja see tuli muidugi vale värviga koju* (suht mürkrohelisega), aga koduste jääkide abil segasime lõpptulemuse ise kokku ja jäi küll veidi rohkem roheline, kui tahtsime, aga siiski nii-nii ilus.

*Taneli kommentaar – oma kaitseks ütlen, et värvilehviku pealt valisin täpselt selle õige tooni, kuid tõsi, seinas oli see mürkroheline. My bad!

Toa vaieldamatu pärl on isetehtud TV-laud. Selle valmimislugu on üsna meie kõikide DIY-projektide laadne. Vaatamata sellele, et tegemist on ülemineku perioodiga ja ajutise eluasemega, peab silmailu ja kodutunnet ju ikka olema.

Meil oli tarvis TV-lauda, aga palju raha sellele kulutada ei soovinud ja midagi odavat ja ebakvaliteetset “ah-ajab-asja-ära” soetada ka ei tahtnud. Sai mitu päeva surfatud erinevatel saitidel ja taaskastuslehtedel, aga no mitte miski ei olnud “see” ja siis otsustasime, et teeme ise ja just sellise nagu meile meeldib.

Erinevaid ideid ja variante vaagides jõudsime kuidagi OSB materjali kasutamise juurde (soodne hind, ilus tekstuur) ning sellest sai hõlpsalt teha meile meelepärase lihtsa ristküliku! Kuna Triinu isa hea sõber tegutseb metallitööstuses, siis palusime tal enda sketch‘i järgi teha lauale sobivad hairpin (inglise k juuksenõel) jalad, mis siis mustaks värvisime.

Materjalikulu ja maksumus:

  • 22mm OSB plaat 1250×2500 25€ – laua ristkülik on tehtud kahest kihist ehk kogupaksus 44mm
  • Jalad – materjal pluss tööraha hinnanguliselt 60€ (tellisime need jalad koos töölaua konstruktsiooniga, sp see summa hinnanguline; töölauast juba järgmises postituses 🙂 )
  • Metallivärv Rust – Oleum 6,99€
  • Kruvid – omad varud
  • HIND KOKKU = 91,99€

Nagu piltidel näha, siis nii mõnedki Kasekodus armsaks saanud detailid on meiega kaasa tulnud ja uue elu saanud. Öökulli lamp, armsad sukulendid, suur toalill, valge kell, metallkorvid, puupakk ja vana hea Narma vaip (peaaegu kõik siis algupäraselt soetatud Aatriumist).

Ainus uus ja imeline detail on siis laelamp, millega on ka täitsa vahva lugu. Triinu saatis taaskord Taneli üksi Viljandi sisekujunduspoode (hkm põhimõtteliselt ühte poodi :D, mis on ka tegelikult ehitustarvete pood) kaema ja Tanel tuli sama targalt sealt tagasi ja ütles, et mitte midagi polnud. Mõned päevad hiljem läks naine kaasa ja vaatas asja ikka oma silmaga üle ja noh, ega seal suurt midagi meie maitsele tõesti ei olnud ja ainult üks lamp reaalselt sobiski ning see kaunis isend sai kohe ka soetatud (koos kolme LED pirniga hind: 63,60€) ja oi kui ilus ta ikka on!

Lamp pärit Decora’st.

Meil on siin üht-teist veel teha. Näiteks töönurk koos lauaga saab olema ilmatuma uhke ja selle teeme ka täiesti ise. Ning lisaks saab kohe-kohe taastatud ka vana nurgadiivan, mis tuli oluliselt soodsam, kui uus või teise ringi diivan soetada. Lisaks vajame veel ühte praktilist riiulit, mis kõik raamatud/lauamängud ära mahutaks ja olemegi omadega valmis, vähemalt selleks korraks 🙂

#triinujatanel4 thoughts on “Tükike meie uuest elutoast”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *