Sisustushuvilise jõulukingid Prismast

Sisustushuvilise jõulukingid Prismast

Hei,

Kunagi ammu, kui üks noormees mind poeskäigul seoses pensionisammastega kõnetas, tõi ta minu vastuargumendile põhjenduse, et kui Sa Prismas käid, siis Sa näiteks riideid sealt ju ei osta, et kõiki asju ei saa ühest kohast. Riideid ma omale enam suurt ei ostagi ja kui ostan, siis väga kaalutletult ja enamasti e-poest, seega jah, tõsi.

Küll aga julgen väita, et Prismast saab tegelikult pea kõike ja valik on üllatavalt suur. Väikese lapse emana tean kui väärtuslik on aeg ja kui kiiresti vahel tegutseda tuleb, et kõik vajalik ruttu ainult ühest kohast kätte saada.

Käisin hiljuti kaemas jõulukingiideid Prismast ja sain hea üllatuse osaliseks – kui suur ja äge valik igasuguseid põnevaid sisustustooteid. Alustades tulekestest, küünlajalgadest, küünaldest, vaasidest, lõpetades peeglite, nõude, vaipade ja valgustitega. Seni pole ma üheski nn “marketis” nii suurt ja stiilset valikut leidnud, ikka tuleb spetsiaalsetesse sisustuspoodidesse minna. Okei, mõnikord harva olen siit-sealt üksiku kruusi või kella leidnud, aga see on tõesti pigem haruldane leid olnud.

Minu lemmikleid Prismast – valguspärg (16.95€).

Mis puudutab jõulukinke, siis meil on see perekonnas juba aastaid väga intelligentselt ja säästlikult lahendatud –  teeme loosipakid (millest välja jäävad muidugi lapsed). Ehk siis igal aastal on tegelikult vaja teha vaid 2 kinki (üks ühe, teine teise pere pool) ja siis sümboolselt oleme Taneliga teineteisele midagi praktilist ja läbimõeldut kinkinud ning muidugi paar pakikest lastele. Kuna kinke on õnneks vaja vähe teha, siis on aega ja tahtmist nad eriti hästi läbi mõelda ja ette valmistada.

Kõige tähtsam on minu jaoks hetkel asjade praktilisus, kui palju ma päriselt seda asja kasutada saan ja kas ma tegelikult ka ikka vajan seda?! Mõnda aega juba oleme Taneliga püüdnud elada võimalikult minimalistlikult, juba siis kui Laagri korterit (Naabrist Parem) saate ajal ehitasime, lähtusime põhimõttest, et vähem on parem. Usun ikka veel, et nii on, näiteks ei lubanud ma see aasta Tanelil endale midagi sünnipäevaks kinkida, vaid ütlesin, et mul on vaja kindlaid riideesemeid oma “capsule wardrobe’i” ja nende leidmine võtab ilmselt aega, seega ta saab mind abistada siis, kui olen õiged isendid leidnud.

Hiljuti lugesin läbi Konmari (Marie Kondo) raamatu “The life-changing magic of tidying up” ja see klikkis mul korralikult ära (väga soovitan kõigile). Peale seda olen elus teinud asjade omamises suuri muutusi ja paljust loobunud (riidekapis toimusid muutused juba veidi varem). Põhiline, millelele ta oma raamatus viitab, on “Does this sparks joy?” ehk kas see või teine asi teeb Sind päriselt rõõmsaks ja õnnelikuks?! Nii asjade soetamisel kui ka neist loobumisel tuleb neid päriselt käes hoida, katsuda, tunnetada ja siis tuleb mõistmine juba ise.

Nii siis, käisin ma Prismas ja otsisin meie uue kodu jaoks uusi detaile ning mõtlesin ka, mida jõulupakkide sisse pista. Mul on nõrkus kahe asja vastu: küünlajalad ja vaasid. Kunagi tegin kokkuleppe Taneliga, et iga kord, kui ma soetan oma riidekappi midagi uut, pean loobuma kahest vanast. Hiljuti tegi ta ettepaneku seda sama teha vaasidega, ma ei olnud nõus … Vaasid tekitavad minus eriti palju rõõmu ja igasuguste kapikompade sättimine on mulle justkui eluks vajalik 😀 . No ja kui päris aus olla, siis tegelikult mul neid nüüd nii palju ka pole, pealegi kasutan ma neid igapäevaselt näiteks erinevate asjade hoiustamiseks, seega ei seisa nad kasutult kuskil kapis (kuigi ka neid on mõni, juhuks kui keegi peaks lilledega tulema). Näiteks hoian ma mõnes vaasis kirjutusvahendeid, teises jälle põletan küünlaid.

Muidugi leidsin ma Prismast omale paar vaasi, tegelikult leidsin rohkem, aga hoidsin end tagasi. Ja vaas, kui ta on efektne ja sobib interjööri, on eriti äge kingitus ka jõuludeks 🙂 , sest enamik inimesi ei ole sellised nagu mina, et “ma lähen nüüd poodi ja ostan niisama paar vaasi …”.

See imeline pisike roheline isend (3.95€) peapildil ja see valge kaunitar (6.90€). Jep, they sparks a lot of joy. Lisaks leidsin ma siis kolm küünlajalga, need kaks valget siin pildil ja kuldne (mis on eriti jõululik ja näeb vinge välja) alloleval fotol.

Eriti meeldib mulle see valge, kuhu saab korraga neli küünalt panna (6.90€) ja kuidas ma juba unistan, et saan selle oma kodus õhtusöögilauale koos nende ilusate/lihtsate valgete küünaldega põlema panna. Kusjuures, kui plaanite kinkida küünlajalga kellelegi, siis ostke sobivad küünlad ka juurde, muidu on nagu lapsele puldiauto ostmine, aga patareid jäid ostmata. Paki (10tk) neid lihtsaid küünlaid soetasin kohe Prismast juurde hinnaga 3.19€.

Valget ühe küünla küünlajalga oli kahes erinevad suuruses, otsustasin pikema (25cm – 3.18€)) kasuks ja see näeb kummutil või köögilaual niimoodi eraldiseisvana eriti efektne välja.

Kuldsele küünlajalale (5.90€) leidsin juurde ka imeilusa korvi (7.95€), milles kujutasin kohe ette mandariine. Nagu valatud! A-man käis kohe kallal ka ja siis ma olin ilmatuma õnnelik, et mõne keraamilise vaagna asemel just selle korvi soetasin, sest väikemees oleks esimese variandi üsna kiirelt purustanud.

Lisaks minu arust üks ilmatuma hea ja praktiline kingitus – köögirätikuid. Sest neid on koguaeg vaja ja Prismas on nende valik üsna suur. Mina skoorisin need must-valged alloleval pildil hinnaga 3.90€ / paar. Must-valgete detailidega interjööris on üsna keeruline alt minna, sest nad sobivad ja sulanduvad alati ning on nn kindla peale minek.

Veel leidsin ma üliägeda pisikese ümmarguse peegli, mis hakkab meie uues kodus koridori seina ehtima ja see maksis ainult 11.90€. Piltidel olevad pakkepaberid ja paelad on samuti kõik Prismast ja nende valik on seal ilmatuma suur ja äge. Ausalt! Oluliselt parem kui näiteks meie poolt hiljuti külastatud Läti Ikeas.

Tulles tagasi selle teema juurde, et kas ikka saan kõik asjad ühest kohast, siis jah, Prismast küll saan. Igasuguste sisekujunduselementide, küünalde, tulede, kingituste ja pakkepaberite kõrval on ülimalt vahva see, et saan vajadusel pakkidele kohe juurde osta ka mõne kommikarbi või mandariinid ning kindlasti ei unusta ka pere kõige pisemaid lemmikuid, kellel võiks jõulud ka natuke erilisemad olla.

Meie Bella lemmikmaius

Soovime kõigile kaunist 2. adventi ja loodame, et teiegi jaoks on kingitustest/asjadest tähtsam siiski see maagiline aeg pere ja armsatega. Selle aja nautimiseks olen mina püüdnud kingituste teema alati varakult korda ajada, et siis jõuluaega päriselt südamerahus nautida ja näiteks koos piparkooke küpsetada või lihtsalt küünlavalgel ühiselt mänge mängida. Hoidke teineteist!

#triinujatanel

Postitus valmis koostöös Prisma Peremarketiga4 thoughts on “Sisustushuvilise jõulukingid Prismast”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *