Triinu ja Tanel Aruoja

Jakobsoni lugu – Home.by.me

Jakobsoni lugu – Home.by.me

Hei,

Meil läheb väga hästi. Jakobsoni korter on veel valmimisjärgus, aga lõpp juba paistab ja prognoosime kolimist selle kuu lõpus/aprilli alguses.

Tükk aega on olnud vaikus, kuna palju asju seisis. Olime pikalt terve perega haiged ja minu, Triinu isa, sai omale uue ja eriti ägeda töökoha, mille üle oleme kõik hiiglama õnnelikud ja tänulikud. Uued väljakutsed tähendasid meie jaoks aga professionaalsete abikäte kadumist. Mis seal ikka, elu on selline ja tegelikult kulges seni kõik ju ilmatuma kiiresti ja mõnikord mulle endalegi tundus, et ehitus on sama tormakas kui “Naabrist parem” saates ja seda ma tahtsin seekord kohe kindlasti vältida.

Pidime midagi muud välja mõtlema ja olukorraga toime tulema. Paaril korral on meile appi tulnud Taneli eriti osavad ja vägevad vennad (sellistel hetkedel jõuab täiega kohale, kui oluline on pere ja nende toetus). Nüüd on asjad seal maal, et magamistuba on peaagu valmis. Ahi ja garderoobisein vajavad teist värvikihti ning põrand tuleb ka veel maha laduda ja siis võib sisuliselt mööbliga tegelema hakata – hurraa! 

Köögi sein on poolenisti plaaditud ja sellega peaks nüüd üsna kiirelt lõpuni jõudma. Elutuba vajab veel pahtliparanduste lihvimist, siis värvimist ja muidugi põrandat, aga nendega saame ise hakkama. Vannitoaga on hetkel asjad kõige kehvemini – tuleb ära teha hüdroisolatsioon, pahteldamine, lihvimine, plaatimine, vuukimine, silikoonimine, värvimine, santehnika paigaldus ja lisaks vajab alt keldrist toestust ka vannitoa põrand. Raskemateks töödeks – põranda toestamiseks ja plaatimiseks püüame leida ühe ehitusmehe appi ja hetkel käib juba läbirääkimine hinna osas, seega lõpp siiski paistab ja ma olen nii-nii elevil (hakkasin isegi eile asju juba pakkima).

Tegelikult tahtsin hoopis rääkida millestki muust. Nimelt on mulle instagrami saabunud hästi palju kirju teemadel, et mis programmi me oma kodu kujundamiseks kasutasime? Oleme sellest varasemalt rääkinud ka siin, aga kirjade ja küsimuste mahtu arvestades, tundus see olevat teema, millel võiks natuke pikemalt peatuda. Esmalt lisan kohe juurde, et tegemist ei ole sponsoreeritud postitusega ja jagan lihtsalt meie isiklikku kogemust.

Kõik meie vajadused ja isegi enam, rahuldas HomeByMe: Free and online 3D home design planner. Tegemist on siis online 3D programmiga, kus saab tasuta teha kokku 3 projekti ja meile neist täiesti piisas, tegelikult tegime ainult 2 (kogu korter ja vannituba). Minu jaoks meenutas väga The Sims arvutimängu, mida noorena ikka omajagu mängisin.

Mul endal kahjuks võrdlusmoment mõne muu programmiga puudub, seega oskan ma seda ainult kiita ja kiidusõnu mul jagub. Näiteks aitas meil antud programm jõuda selgusele by accident köögi seina osas. Nimelt klikkisin ma täiesti kogemata nende toredate valgete plaatide peale, mis nägid nii cool’id välja, et me mõlemad vaikisime ja teadsime this is it! Algsed seinavariandid olid värvitul kujul valge või helehall, siis mõtlesime plaatida pool seina, aga julgust terve seina peale mõelda jäi kohe kindlasti vajaka ja nn valeklikk lahendas kõik kõhklused.

Kui nüüd tulla tagasi ikka sihipärase kasutamiskogemuse juurde, siis algselt ajas programm segadusse küll. Näiteks oli ruumiplaani loomisel seinte paika saamine jadamisi natuke arusaamatu ja mitu korda sai tehtud töö ära nullitud ning otsast peale alustatud. Natuke võttis aega ka see, et kuidas asjad maapinnast kõrgemale (õigele kõrgusele) tõsta, tuleb lihtsalt õigele noolele klikkida ja seda tirida.

Omajagu aega nuputasime ka kuidas ise selliseid ebareeglipäraseid asju ehitada. Näiteks puidust ribisein ja suur pottahi magamistoas. Sisuliselt tuleb võtta valge kuubik ning see vastavasse mõõtu mudida ja siis sellele soovitud viimistlus määrata. Ribiseina puhul saigi loodud puidu visuaaliga tala, mida sai hõlpsalt mitmeid kordi dubleerida. Igatahes, saab luua mida iganes, kuid see nõuab kasutajalt juba head kujutlusvõimet ja loogilist mõtlemist.

Üllatavalt lai ja stiilne ning meie maitsele sobiv oli näiteks mööblivalik ja isegi kui üks-ühele toodet ei leidnud (mis on okei) saime hea aimduse suuruste ja värvide osas.

Vannitoale sai eraldi projekt tehtud seetõttu, et nii pisikest ruumi on seal suures pildis üsna keeruline kujundada ja vannituba oli ka ainuke ruum meie kodus, milles me pikka aega selgusele ja kokkuleppele ei suutnud jõuda. Pildil olev on tegelikult üsna kaugel lõpplahendusest, aga protsess ise vist oligi hetkel kõige olulisem.

Ainuke natuke segav asi kogu programmi juures on seesama sinises sviitris mehike. Pilt liigub sisuliselt ainult sinna, kuhu mehike liigub ehk selleks, et mingeid asju soovitud nurga alt näha, tuleb esmalt mehikesega proovida enam-vähem õige koha peale liikuda ja siis proovida õige vaatenurk kätte saada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tavakasutajale on antud programm igati pädev ja võimekas tööriist. Programm võimaldab üsnagi täpselt viusaliseerida oma ideed ning näha kas need päriselt ka kokku sobivad ja toimivad. Ehk kõik koduloojad, minge proovige ja katsetage!

#triinujatanel

#jakobsonilugu4 thoughts on “Jakobsoni lugu – Home.by.me”

  • Sain sinu eelmisest postitusest sellest lehest teada ja olen ka juba uut kodu seal planeerima hakanud. Ja kusjuures täpselt samad asjad häirivad ? ja alguses ei saanud aru kuidas asju põrandalt kapile tõsta. Aga mingi pildi saab ette ja erinevad värve, mööbliesemeid proovida, nii et olen rahul.
    Käisime ka Floorinis neid vinüül põranda katteid vaatamas (ei mäleta kuidas neid nimetati). Mulle väga meeldisid, aga mees oli väga kahtlev. Kas ikka jääb liimiga ilusti kinni, kas peab hästi vastu.. ? Kas oskad ka öelda kas see oleks köögis parem kui plaat?

    • Mõnikord ongi oluline vaid nn pilt ette saada, et otsust lihtsam teha oleks. Meie väga soovitane LVT’d ja kõik plussid tõime välja viimases postituses. Miinuseid me seni leidnud pole kahe kodu puhul ?

  • Tere!
    Olen ka sama programmi kasutanud, aga hädas sellega, kui ma soovin seinu värvida/plaatida ainult osaliselt. A’la vannitoas sooviksin panna plaadid vaid dušinurga laiuselt ning teatud kõrguseni. Kas sa leidsid viisi, kuidas selliseid asju teha?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *