Üks eriline mööblitükk

Üks eriline mööblitükk

“Does it spark joy?” (“Kas see tekitab rõõmu?”) küsib Marie Kondo, kes on minu jaoks Jakobsoni loo kujunemisel suureks inspiratsiooniks olnud.

Mööbli valikul näiteks olen püüdnud lähtuda eelkõige praktilisusest, et mida meil päriselt ka vaja on, mitte mida me oleme harjunud endale koju soetama lihtsalt sellepärast, et nii justkui tehakse. Näiteks oleme loobunud telekalauast/kapist ja diivanilauaks saab ka midagi üsna minimalistlikku. Mõlema eseme olemasolu puhul olen täheldanud üleliigsete asjade kuhjumist tingituna aja puudusest või laiskusest. Telekakappi on näiteks hea asju kiirelt “ära koristada” (loe: peita) ja suure diivanilaua taga teleka ees on ju nii mõnus süüa, aga milleks siis suur, ilus ja oma kätega ehitatud söögilaud, mille kallal vaeva näeme? I think you get the point … Ja kui te vaid näeks, millist rõõmu tunneb väikemees sellest suurest vabast põrandapinnast, millel ta muretult oma autokesega ringi saab rallida.

Niisiis olen ma uute esemete koju soetamise osas seekord äärmiselt valiv ja arvan endiselt, et VÄHEM ON PAREM! Ei pane mind seekord meelt muutma ka seni suurim pind, mille soetanud oleme (60 ruutmeetrit) ja jätkuvalt tahan, et inimesed astuks tuppa ning kostaks “Oi, kui palju ruumi teil siin on ja nii hubane on ka”. Avarus ja hubasus käivad kokku küll!

Nüüd, mu daamid ja härrad, tutvustan ma teile ühte pisikest mööblieset, mis sparks hell of a lot of joy ehk paneb oma praktilisuses ja ilus mu silma heledalt särama – see on TUMBA . Üks imeline leid Home4you poest.

Olin sarnastele isenditele tegelikult juba varem muudes poodides ka silma peale visanud, aga Home4you oma oli siiralt kõige parema hinna- ja kvaliteedisuhtega + värvivalik neile tumbadele oli nii lai. Küll kahtlesin kas tumeroheline või vanaroosa, aga otsustasin hoopis kindla peale minna ja halli valida. Valikus olid veel lilla, punane ja tumesinine – kõik värvid sellised sumedad, sügavad ja mõnusad. Täpi i’le lisas muidugi samet, mis mängib oma tekstuuriga nii mõnusalt ja elegantsust lisav kuldne detail.

I mean, I was sold … ja hinnaks ainult 39.90€ (tumba LA PERLA leiad siit).


Miks ta mul silma särama paneb? Muidugi sellepärast, et ta on nii elegantne ja ilus, AGA kogu oma headuses uskumatult praktiline. Hetkel asetseb ta meil elutoas kamina ees, seal armastab A-man teda ringi lohistada, et siis oma kõrgemal asetsevatele eesmärkidele lähemale saada või lihtsalt lõbusõitu teha. Lisaks meelelahutusele (väikemehe jaoks), kasutame teda istumiseks, jalgade toetamiseks, lillepostamendina ja kui vaja siis ka väikese laua või öökapina.

Näiteks ühel hetkel tuli mul tahtmine ta hoopis magamistuppa viia ja voilaa! – see sobis perfektselt kokku meie roosa seinaga (ma tegelikult juba teadsin seda ette).

Ta sisuliselt sobib igale poole meie kodus ja annab elegantse detailina nii palju interjöörile juurde ning see teeb ta veel eriti väärtuslikuks.

Lõpetuseks mainiksin lihtsalt ääremärkusena juurde, et Home4you’l on veel megaägedad samettugitoolid valikus (meil õnneks/kahjuks puudub nende järgi vajadus), ning ääremärkus number 2 – neil on e-poest täiesti tasuta tranport otse kulleriga koju 😉 !

#triinujatanel

Postitus valmis koostöös Home4you’gaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *