Kui “walk-in” garderoobist saab lapse tuba

Kui “walk-in” garderoobist saab lapse tuba

Selle toa valmimislugu on minu meelest seni Jakobsoni projekti puhul kõige vahvam ja ootamatum.

Meie magamituba on umbes 20 ruutmeetrit suur, kunagi olevat seal olnud isegi kaks tuba, aga kuna pisike tuba oli enda alla võtnud terve suure ahju, mis pisikese toa kuumaks küttis ja ülejäänud ruumi jahedaks jättis, siis lõhuti see tuba nn välja. Kui me korteri ostsime, siis laiutas seal 20 ruutmeetrine lõpetamata, osaliselt kipsseintega, prahti täis ruum. Nägime koheselt nii suures ruumis võimalust walk-in garderoobile ja ehitasime sinna siis uue seina nii, et ahi ikka mõlemit ruumi kütaks. Garderoobi suuruseks sai planeeritud umbes 8 ruutmeetrit ja “kapi” kohta oli ta ühe suure aknaga mõnusalt valgusküllane. IKEA’st ostsime isegi kaks MALM seeria kummutit valmis, mille olime sinna planeerinud koos stange ja riiulitega.

Ühel hetkel leidsin ootamatult A-manile uue vintage stiilis pikendatava voodi, mille kohe ära pidin ostma ja mis korterisse saabus veel siis, kui viimased siseviimistlustööd tegemisel olid. See sobis eriti hästi, sest siis sain korteris vabalt voodit lihvida ja talle halli värviga uue elu anda. Ajutiselt sai voodi korteri kõige kaugemasse nurka – garderoobi ootele pandud.

Ühel päeval, kui A-manile tema uut voodit tutvustasin, lõid tema silmad selles särama. Tol hetkel laiutas ta meritähena veel vähemalt poole ööst emme ja issi kaisus (oli ta siis umbes 1,5 aastane) ja meil polnud plaaniski talle korterisse oma tuba planeerida. Voodi pidi minema meie magamistuppa sinna, kus hetkel asetseb kummut koos stangega. Igatahes ilutses see voodi seal nurgas ja naeratav A-man koos temaga kui vanaema läbi astus ja ütles –  “See nurgake on ju täpselt A-mani pesa!”. Ega siit enam suurt midagi edasi rääkida olegi, garderoobist saigi tema pesa.

Olime ühte seina kandevõime suurendamiseks paigaldanud kipsi asemel OSB-plaadi, mille olin juba kolme kihi valge värvi alla matnud, aga lapse tuppa tahaks ju midagi natuke enamat, kui valgeid seinu – tahaks värvi, rõõmu ja mängulisust. Niisiis, uskuge või mitte, hakkasin mina otsima tapeeti (jah, nii on)! Tapeedi paigaldamine tundus kõige lihtsam, kuna pahtli ja sellest tuleneva tolmuga kohe üldse enam tegemist teha ei tahtnud. Küll aga tekitas OSB-struktuur minus omajagu ebakindlust ja ma ei teadnud, kas tapeedi paigaldamine sellele võimalik on. Sai rohkelt guugeldatud ja spetsialistidega suheldud, korralikum liim soetatud ning tapeet leitud.

Tapeedi leidmine osutus nii lihtsaks, sest nägin kohe seal seinas vaimusilmas Little Dutchi “Adventure Mint’i” (sobib ka elutoa pastelse rohelise seinaga, moodustades läbiva joone elamises). PS! Kui Sulle ka see tapeet meeldib või mõni muu tapeet/värv nende tootevalikust ja lapse tuba vajaks uuendust, siis mul on instagramis hetkel eriti äge loosimäng käimas 😉 . Tapeedi paigaldamine kulges väga lihtsalt ja OSB sai kaetud probleemideta. A-man, nähes oma tuba, hakkas suurest rõõmust suisa õnnetantsu tegema.

Öökulli vaas – Aatrium / Tapeet & puidust vikerkaar – Little Dutch Estonia / Riiul, kummut, lilled ja astmepink – Ikea / Punutud korv – Aliexpress / Väike riidepuu & kampsun – Zara / Voodi – Ubinapuu / Vaip – Lakaluk / Keraamiline õhupall – Tobias&Ida

Teised seinad jätsime mustrilise seina tasakaalustamiseks valgeks. Garderoobi mõeldud pisema MALM kummuti sättisime A-mani tuppa, sellest sai tema kummut, suurem jäi magamistoa poolele, meile. Kõik muud detailid olen aja jooksul hoolikalt juurde otsinud ja soetanud (mõned on meiega lihtsalt juba mõnda aega kaasas käinud). Samas mõned detailid on veel puudu, aga jätan midagi hilisemaks ka.

Mänguasjade hoiustamiseks soetasime Ikeast kaks täitsa tavalist puidust kasti, mille plaanisin ära värvida, aga praegu tunnen, et nad mängivad ronimispuki ja riiuliga nii hästi kokku. Naturaalne puit mõjub detailidena seal eriti mõnusalt, seega selles toas, sellisel kujul, ma neid hetkel värvima ei hakkagi. Lisaks on need kastid nii praktilised ja mõnusad ja laps saab ise sealt ilusti oma asjad kätte, on lihtne koristada, neid vajadusel üksteise peale tõsta või üldse voodi alla ära panna kuhu nad millimeetri pealt ilusti mahuvad.

Ust tema toal hetkel pole, on selline lahtine, aga samas piisavalt privaatne. Oleme mõelnud, et äkki tulevikus, kui tekib tahtmine ja vajadus, siis saab sinna mõne eriti ägeda puidust lükandukse paigaldada, aga elame näeme.

Ahjaa! Valgele seinale raamisime ära ka A-mani esimese kunstitöö (1,4 aasta vanune), mis on eriti armas ja annab seinale mõnusat särtsu juurde.

Selline ta siis sai, meie härra pesa 🙂 . Tagantjärele vaadatas mõtlen, et kuidas me ise kohe selle peale ei tulnud? Miks me kohe seda tema toaks ei planeerinud? Küllap arvasime, et elame siin väga lühikest aega (hetkel nii ei tundu). Kui kolisime ja A-mani koheselt uues kodus oma tuppa magama harjutasime, muutus nii palju. Noormees sai kuidagi palju iseseisvamaks ja hakkas öösiti eriti hästi magama. Iga kord kui keegi külla tuleb, võetakse külalisel kiiresti näpust ja tiritakse elevusega taha tuppa. Selle peale mu süda alati sulab, sest järelikult on tal seal turvaline ja hea.

#triinujatanelLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *