Jakobsoni vannituba

Jakobsoni vannituba

Kaua tehtud kaunikene – seda igas mõttes. Vannituba oli Jakobsoni projekti puhul ainuke ruum, mille osas meil enne ehitamist selgust ei olnud. Mõtteid ja ideid oli nii palju, aga ühtseks tervikuks kuidagi kokku ei suutnud neid siduda. Põhiline arutelu kulges plaadivaliku osas ja lõpliku otsuseni jõudmine võttis omajagu aega. Teadsime, et tahame plaadi paigaldada kalasabasse ja see õnneks natukene limiteeris võimalusi ning aitas lõpuks otsusele jõuda.

Tulles tagasi nüüd päris algusesse, siis on vast paslik jagada, milline nägi vannituba välja enne ehk kõik need ca 4m2 täies hiilguses nüüd teie ees:

Esiteks, oli vägagi selge, et vannituba jääb meile sellisel kujul kitsaks. Kui me isegi oleks sinna väikese pesumasina ära mahutanud (köök oli ka alternatiiv), siis liikumisruum oleks jäänud pea olematuks.

Kui elutoa lagi oli maha lammutatud, seintelt mitu tapeedikihti ja krohv maha kakutud, leidsime vannitoa seina alt korralikud kandvad palgid. Õnneks oli neid seal järjest palju ja peale ehitusspetsialistiga konsulteerimist julgesime ühelt ja teiselt poolt ukseava kokku 3 palki eemaldada, millest hiljem ehitasime endale voodi (loe meenutuseks magamistoa postitust).

Nõnda õnnestus meil vannituba avaramaks teha ning näpistasime elutoa arvelt paar ruutmeetrit juurde ja ehitasime uue vaheseina. Kuna paar kandvat palki jäid ühele poole alles, kust jooksis ka ülevalt korruselt alla äravoolutoru, siis selle osa katsime kipsseinaga.

Kui vannituppa sisse astuda, siis vasakul see vaheseina jupp jagab vannitoa piltlikult kaheks – eespool on koht pesumasinale koos pesunurga tasapinnaga, kus mul on perenaisena ideaalne pesu triikida ja voltida ning ülemine riiul annab mõnusa ruumika panipaiga. Seina jupi taga peidus on WC-pott ehk privaatsus on tagatud ka juhul, kui vannitoa uks lahti on, mida mul koos 2,5 aastase sabarakuga tihti ette tuleb :). Pesumasina kohale sai ära paigutatud ka elektrikilp.

Kuna meile see “asjade peitmine” ja puhas esteetiline visuaal on alati väga oluline olnud, siis vannitoas sai ka boiler lae peale peitu paigaldatud. Peale elutoa oli ka vannitoa lagi esialgselt alla poole toodud ehk seal oli meil lae kõrgusega pisut mänguruumi ja luksust olukord nõnda lahendada. Mõnes mõttes on tegu teadliku riskiga, et kui soojavee boiler peaks täielikult katki minema, siis uue paigaldamiseks tuleb lagi ära lammutada, kuid püüdsime seda olukorda veidi “maandada” kahe teenindusluugiga, mille kaudu pääseb olulisematele boileri detailidele ja torusõlmedele ligi.

Kui kõik ehituslikud tööd olid tehtud, tuli plaatima hakata. Ning see ilmselt oli kõige pikaajalisem saaga kogu ehitusprojekti juures. Teadsime umbes, milliseid plaate otsime, lahtine oli kas ja kui palju seinu me plaadime. Plaate otsides ja poode ning tarnijaid läbi kammides kohe üldse ei leidnud seda õiget. Kord oli valikus venitatud kuusnurkne plaat, suured plaadid jne, aga küll ei meeldinud lahendused ühele ja siis teisele.

Lõpuks lahenes olukord nii, et Tanel, kes eelmises töökohas oli keraamiliste plaatide tootejuht, kaevas oma vanad teadmised ja tootjad üles, ning hakkas nende seeriaid läbi lappama. Lõpuks leidsimegi Floorin’ist – Equipe seeria Alpstone, plaadi toon Graphene, mõõt 6 x 24,6 cm. Tegu sellise tumehalli looduskivi disainiga, kus on kohati sees looduslik kerge mänglev säbru. Looduskivile sarnase disaini mõtte peale tuli aga hoopiski Triinu pärast pisikest spaapuhkust Jurmala Spas, kus vannitoa dusinurka ehtis tume looduskivi, mis muutis dusi all olemise kuidagi eriti mõnusaks ja turvaliseks.

Kuna tolleks hetkeks olime kogu korteri ehitusviimistlust täies mahus ise tegemas (eelnevalt oli meil Triinu isa palgatud ning Taneli vennad käisid paar korda talgudel), siis plaatimistöö ostsime sisse. Tanel sai enne piisavalt köögi plaatimisega lustida ning vannitoa jaoks isu enam ei olnud. Plaatija küll mõned korrad kirus selle kitsa plaadi kalasabasse ladumist, kuid lõpptulemus sai väga viisakas.

Vannitoa sisustuse osas oli ka päris mitu keerulist asja, mida me pikalt taga otsisime. Kuna üldine elamise foon on selline, et kõik pisikesed detailid alates pistikupesadest kuni riiulikinnitusteni ja köögikappide käepidemeteni välja, on mustad, siis ka vannitoas pidi nii olema. Näiteks valamu segisti leidsime juhuslikult möödaminnas Tallinna Bauhausist, kuid dušisegistiga olid teised lood.

Tanel oleks peaaegu Austraalias tööreisil olles ühe ära ostnud, mis oleks eeldanud seinte maha lõhkumist ja torude uuesti vedamist, kuid see ost jäi õnneks tegemata. Eestis oli valik mustadele mõistliku hinnaga segistitele praktiliselt olematu, mistõttu kaalusime varianti see ka Amazonist tellida. Amazoni mõtte osas aga olime lõpuni kahtlevad ja siis leidsime ühe kohaliku müüja ning saime hinnapakkumise seigistile – ca 1200€ ehk way over the budget. Peaaegu täiesti nõutuna leidsime lõpuks ning mõnes mõttes ka leppisime ühe musta kergelt rustikaalselt kulutatud vasekarva servadega segistiga Bauhusist (suhteliselt mõistliku hinnaga).

Ning viimaks siis dušisein, mis oli üks viimseid asju kogu korteri ehituse juures, mis meieni jõudis ja lõpuks paika sai (vahetult enne esimest soolaleiba pea 3 kuud peale sissekolimist). Kuna meie dušinurk oli ebareeglipäraste mõõtudega ja muidugi tahtsime kõiki musti detaile, siis oli valik väga kitsas ning hinnad kõrged. Sein sai lõpuks tellitud Lintman‘ist (kus mina, Triinu, sain toote eest osaliselt tasuda tööd tehes – teen neile instagramis sisuloomet) ja terves elamises on see sein peale köögi, kõige kallim detail üldse.

Naturaalselt jutest pesukorv ja vaip – HM Home;
valge vaas – Prisma.
Must naturaalne punutud korv ja jute korvid taga riiulil – Cellbes.
Kunsttaim – Perfect Home; riiul – Jysk; korgist kaantega klaasist hoiupurgid – IKEA; must küünlajalg – HM home.

Muu mööbel – valamu ja valamukapp pärit IKEA’st, samuti ka ümar peegel. Lisaks sai maalt ära toodud ka üks lihtne JYSKi must seinariiul. Aja jooksul lisatud mõned vähesed ja kauaotsitud detailid ning valmis ta oligi.

Toome ka mõned hinnad välja:

  • Valamu ja valamukapp – 219€ (IKEA)
  • Valamu segisti – 50€ (Bauhaus)
  • Peegel – 59,99€ (IKEA)
  • Dušisegisti – 195€ (Bauhaus)
  • Boiler 105€ (Decora)
  • WC pott – 132,46€ (Decora)
  • Dušinurk – 890€ (Lintman)
  • Equipe plaadid – 492,24€ (Floorin)
  • Vannitoa eelarvele lisandusid siis erinevad torutööde detailid, torumehe ja plaatija teenus, plaatimise- ja vuugisegud, riiulite puit, pesumasin jneLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *